Для всіх типів сільськогосподарських культур, а так само для садових і декоративних рослин використовується універсальне азотне добриво – аміачна селітра. Хімічна формула цього мінерального добрива виглядає наступним чином: NH4NO3. Селітра аміачна на 34,4% складається з азоту. Аміачна селітра має широкий вплив на різні сільськогосподарські культури. Після застосування селітри аміачної відбувається значне збільшення кількості білка і клейковини, що містяться в зернах рослин. Значно збільшується врожай всіх сільськогосподарських культур. Крім того, зростання вегетативної маси рослин нормалізується і регулюється.
Багаторічний досвід застосування аміачної селітри показав, що найбільшої ефективності можна досягти при обробці селітрою грунтів для вирощування зернових культур. Селітра аміачна дозволяє збільшити врожайність озимих зернових приблизно на 3 – 5 центнерів на гектар. Дозування аміачної селітри залежить від удобрюваної культури і типу грунту. В середньому для обробки одне гектара використовується до 3-х центнерів добрива при застосуванні селітри в якості основного добрива. А при використанні селітри аміачної для підживлення рослин, необхідно внести в грунт 1-2 центнери на кожен гектар грунтів. Як основне добриво селітра аміачна застосовується навесні і восени на важких грунтах, наприклад, глинистих і суглинних. При удобренні легких грунтів селітра аміачна вноситься навесні.
Аміачна селітра вважається одним з найпоширеніших і ефективних простих мінеральних добрив. Аміачна селітра легко розчиняється у воді. Цей факт значно полегшує засвоєння рослинами добрива. Крім того, азот, що міститься в аміачній селітрі, легко переміщується в грунті. Враховуючи цю властивість аміачної селітри, дане азотне добриво необхідно вносити в той період росту рослин, коли відбувається найбільше споживання азоту. Особливих результатів можна досягти, якщо використовувати аміачну селітру на добре дренованих грунтах, які піддаються надлишковому зволоженню. При слідуванні цим рекомендаціям, рослини споживають більшу кількість азоту, селітра аміачна не йде за межі кореневого шару грунту. При використанні аміачної селітри необхідно врахувати кислотність грунту. При показнику pH> 7 селітра використовується на постійній основі. Якщо цей показник не досягає значення 5-6, то використовувати селітру необхідно в чергуванні з вапняним борошном в процентному співвідношенні 1:1, тобто на кожен центнер селітри слід застосовувати 1 центнер вапняного борошна.
Аміачна селітра є простим мінеральним добривом. Тому при її використанні слід підгодовувати культури і іншими мінеральними добривами. Для гармонізації живлення рослин необхідно додавати в грунт добрива з вмістом фосфору і калію. Такі добрива потрібно змішувати лише перед безпосереднім внесенням у грунт. Завдяки тому, що аміачна селітра випускається в гранулах, так само, як і багато інших мінеральні добрива, їх легко змішувати один з одним.
Купити аміачну селітру можна як в упаковці так і насипом. ТРанспортування аміачної селітри здійснюється за допомогою залізничного, автомобільного і водного транспорту.
При зберіганні селітри аміачної необхідно дотримуватися правил зберігання добрива. Незважаючи на те, що аміачна селітра не токсична і не виділяє токсичних газів при випаровуванні, надмірне нагрівання цього мінерального добрива може призвести до займання. Аміачна селітра є відмінним окислювачем. Вона пожежонебезпечна. Виникнення полум’я можливо при нагріванні добрива, попаданні на нього іскри або сторонніх домішок.

 


Рубрики
  • Рубрик нет
Страницы
Архивы
Календарь
Лента блогов
Прочее